:: BIOCHEMICKÝ ROZBOR VLASŮ ::


Stanovení přítomnosti stopových prvků a minerálů

Lidské tělo potřebuje ke správné funkci dostatečný přísun minerálních látek a stopových prvků, z nichž některé mohou naopak při vyšších koncentracích působit toxicky (Obr. 213). Tyto látky se ukládají ve vlasech úměrně k množství obsaženému v těle. Zdravý organismus má velké rezervy potřebných látek a může léta pracovat normálně, aniž by měl člověk viditelné zdravotní problémy. V okamžiku, kdy však vyčerpá své rezervy, nastávají komplikace, které je možné v řadě případů odstranit doplněním chybějící látky. Na druhé straně je možné řadu let snášet účinek prvků s toxickým účinkem než dojde k selhání.

Analýza vlasů nám pomůže vyhodnotit naše stravovací návyky a stanovit hladiny toxických prvků kterým jsme byli vystaveni. Na základě těchto poznatků lze doporučit změnu životosprávy jako prevenci nebo doplněk léčby řady chorob.

Analýzu vlasů je možné doporučit dětem, těhotným ženám, sportovcům, pracujícím vystaveným značné fyzické námaze, stresům, pracovníkům z rizikových pracovišť a samozřejmě všem, kterým není lhostejný jejich zdravotní stav.


 Nejdůležitější stopové prvky nalezené v lidském organizmu 
   Kovy Nekovy
 funkčně    
 významné Co, Cr, Mo, Ni, V F, I, Se
 postradatelné Ag,AI, Au, Ba, Be   
   Cs, Li, Pd,Pt   
  Rb, Sr, Ti   
 toxické As, Cd, Hg, Pb   
Obr. 213

 

Jaké prvky a minerály se stanovují?

A základní řada
sodík, draslík, hořčík, vápník, chrom, mangan, železo, kobalt, měď, zinek

B rozšířená řada
sodík, draslík, hořčík, vápník, chrom, mangan, železo, kobalt, měď, zinek, molybden, selen

C toxická řada
hliník, kadmium, rtuť, olovo, arsen, nikl

D kompletní řada
sodík, draslík, hořčík, vápník, chrom, mangan, železo, kobalt, měď, zinek, molybden, selen, hliník, kadmium, rtuť, olovo, arsen, nikl

Jaký vzorek vlasů potřebujeme?

Vlasy dobře opláchněte čistou vodou bez kosmetických přípravků a vysušte. Dlouhé vlasy ustřihněte až u pokožky, kratší vlasy ostříhejte rovnoměrně po celé hlavě (k vyšetření jsou potřeba asi 2 gramy vlasů). Odstřižené vlasy vložte do mikrotenového sáčku a zašlete na naší adresu: Hairmedicine, Karlovo náměstí 7, Praha 2, 128 00.

Se vzorkem je vhodné zaslat následující údaje: pohlaví, věk, užívané léky, datum ustřižení vlasů, aktuálně používaný šampón, barva na vlasy, tužidlo, lak na vlasy, popř. jiná vlasová kosmetika.

Informace o výsledcích

Výsledky obdrží odesílatel poštou na dobírku na předem stanovené adrese nebo si je může vyzvednout osobně: Hairmedicine, Karlovo náměstí 7, Praha 2, 128 00.

Cena

  • Základní řada: 2000 Kč
  • Rozšířená řada: 2200 Kč
  • Toxická řada: 800 Kč
  • Kompletní řada: 2500 Kč« zpět